Druhy metalu

28. prosince 2006 v 14:07 |  Metal
Heavy Metal

Jeden z nejoblíbenějších metalových stylů,který se vyznačuje především velkou melodičnosti,a vysoko položeným čístým zpěvem.Bývá poměrně rychlý a často se v něm oběvují sborově zpívané refrény.

Power Metal

V tomto příjemně melodickém stylu je velký důraz kladen na texty, jež popisují hlavně doby dávných válek a mystických bojovníků, kteří se jich účastnili.

Speed Metal

Je to velice rychlá verze heavy metalu, jehož melodičnost bývá většinou poražená pouze neuvěřitelnými hlasy zpěváku.

Trash Metal

Jedná se o styl, o poznání tvrdší než styly předešlé, u něhož je většinou důraz kladen na rychlou a agresivní hudbu.

Death Metal

Tak toto je asi nejtvrdší styl,který se dá nalézt.Je charakteristický chroptivým zpěvem, kterému častokrát není ani rozumět a častými boostry kytar.Texty bývají často kritické vůči společnosti.

Doom Metal

Tento styl také obsahuje chroptivý zpěv, který je hlavním znakem death metalu,ale často se k němu připojuje vysoký ženský hlas a hlavně je zde mnohem pomalejší hudba.Take se zde velmi často oběvují hudební nástroje jako jsou housle,violoncela a flétny.

Black Metal

Poměrně stále tvrdý styl, ale položeny do o něco vyzších tónin, což se týká jak hudby , tak i zpěvu.I zde se využívají nástroje jako klávesy, housle a violoncela.Mnoho black metalových skupin používá jako svou image bílé obarvené tváře okrášlene různými černými pošklebky.

Grind core

A hned se zdá, že death metal není tak tvrdý jak na první poslech zněl. Tento styl je jeho mnohem tvrdší a brutálnější verze,což se týká jak hudby tak i zpěvu.

Industrial Metal

Jde o hodně rychlý metal, doplněný kovovými a dudnivými zvuky strojového typu.

Ghotic Metal

Je to vlastně odlehčená a melodičtější verze doom metalu. Vyznavají se zde především hluboké,čisté,mužské hlasy, propletene s vysokými ženskými hlasy.Opět se zde oběvují různé hudební nástroje,které nepatří zrovna do skupin metalových.Celkově tento styl připomíná starobylou hudbu,okořeněnou perfektní melodii a hlasy.

Progresive Metal

Jedná se hlavně o skupiny, jenž se skládají z hudebníků, kteří mají svůj hudební vrchol už za sebou a hrají takový průřez tou mekčí polovinou metalu. Dá se říct, že v některých oblastech až hraničí s rockem.

Atmospheric metal

Tento styl je asi nejmekčí část metalu,jedná se o pohodovou hudbu,doplněnou o zvuky přírody,která se hodí spíše pro relaxaci.

Folk Metal

Opět jde o tu mekčí část metalu, ve které si skupina většinou vezme nějakou známou melodii a upraví ji do podoby metalu,Často se používaji nástroje charakteristické pro danou zemi.

Symphonic Metal

Metal skloubený se symfonickým orchestrem. Pokud se povede vyvážit metal s vážnou hudbou tak, aby jedno nerušilo to druhé vzniká naprosto neuvěřitelná kombinace, ale není mnoho skupin , kterým se to povede.

Dark Metal

Styl více než podobný black metalu, vybroušený špetkou ghotic metalu.

White Metal

Název zahrnujíci všechny styly, které mají co do činění s křešťanskými texty a podobně.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 r.o.o.k.i.e r.o.o.k.i.e | E-mail | Web | 1. května 2007 v 18:42 | Reagovat

Ahoj. dovolil jsem si dát tento článek na svůj blog.. dal jsem tam k tomu i odkaz na tvou stránku. Pokud s tím nesouhlasíš napiš a já ho stáhnu.. Zdar

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama