Co je to gothica?

28. listopadu 2006 v 22:10 |  Gothica
Co je to gothica?
Hlavně je to slyt života. Způsob, jak se oblékat, líčit, chovat. Jednoduše řečeno způsob jak žít svůj život.Existuje šílené množství předsudků, které lidé ke gothikům chovají.Možná je to pro to že tento životní styl je pro ně neznámy, a lidé se vždy bojí toho co neznají. A možná také proto,že gothici vypadají jinak. Goth lidé se liší od každého průměrného člověka co si jde jen tak po ulici.
Je strašně moc mýtu, které se o nás nesou.Např. někteří lidé si myslí že uctíváme d´ábla.
Hodně známe je, že ghotici jsou ti, co jsou pořád v depresi.To nepopírám,protože já také mívám deprese někdy, ale rozhodně to není pravidelm. A to že žijeme v nereálném světě? Tak toto je úplná blbost!Každý z nás přece potřebuje někdy aspoň na chvíli utéct někam pryč od dnešního světa,alespoň trochu si odpočinout ... ale to neznamená ,že nestojíme nohama pevně na zemi. A teď předpojatý názor,že gothici jsou pubert´áci v depresích,většina gothiků patří k mladším generacím. Nejspíše je to pro to, že lidé z této generace mají více kuráže než starší.Ale jinak je to naprostý nesmysl.
A co je to ten styl života? Tak za prvé nosit věco v ketrách se cítiš opravdu dobře. To znamená, že všechno oblečení má černou barvu a občas si oblékají gothické oblečení,nosí určité šperky(doplňky), vlasy jsou obarvené na černo a používají černo-bílý make-up.(Což samozřejmě není podmínkou ale gothici se v černé prostě cítí nejlíp.)
Za druhé: nestarají se, co jim ostatni lidi říkají na jejich vzhled, i když občas slychají poznámky rodinných příslušníku stylu "Zas vypadáš jak upír" nebo "kdy se přestaneš strojit do toho zoombie styli" či hodnocení malých dětí v podobě: "čarodějnice" , "Mamí, já se bojím" to tedy občas ignorovat fakticky nejde.Ale je to prostě jejich styl třeba jako se někdo obléká do punku.Jsou zde i další charakteristické rysy pro goth. Zejména, že hodně z nich je velmi kreativních.Například deprese se dají celkem často skvěle využít při skládání básní,psaní písni nebo příběhů malování apod.
"Goth je najít schopnost umění tam, kde se zdá, že chybí; najít světlo v temnotě
a příjmout jeho podstatu ..."--> Jennifer Mason
Také se hodně lyší v tom, že hodně často přemyšlíme o životě a o smrti.Smrt pro ně není tabu, jako pro ostatní, berou ji za součást života.A pak to co opravdu ke goth patří, je černá barva!(nejdeš ji všude .. oblečení,vlasy,make-up ... )Je možné vidět i barvy jako je purpurová, rudá , temné modrá, temně zelená.Většina gothiků jsou noční živly, třeba že se nevyhybají kostelům a nespí v rakvích(i když někteří ano),aby se cítil pohodlně.Většina má práci a rodinu .. chodí oblečení tak jak jim to vyhovuje,i když v práci to někdy spíše věšinou není možné.Někteří se mohou obléct do černého když jsou nějaké koncerty a festivaly.Atmosféra je tam vždy velice přátelská a nikdo nevypadá "divně" nikdo není pořekvapen jak "neobyčejně" každý vypadá.
Gothici mají jednu úžasnou vlastnost, a to že příjmou člověka takového jaký je. Nikdo se v jejich společnosti nemusí přetvařovat.Většina goth jsou vnímaví a nikoho neodsuzují podle toho jak vypadá vzhledově a co má na sobě... Stáva se, že se lidi ptali: "A jak se vlastně můžu stát GOTH ? " To je další věru zajímavá otázka. Není žádny návod "Goth snadno a rychle". Goth se lidé už rodí. Alespoň v myšlenkovém směru. A potom už není nic těžkého přizpůsobit se goth stylu vizuálně .... :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 I I | 14. dubna 2008 v 13:50 | Reagovat

tak tohle si zkopírovala z jiného blogu

2 rene rene | 24. září 2008 v 18:25 | Reagovat

tak tohle je totální kravina!!!!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama